Eğitim Sistemimiz

DETAY HOCANIN EĞİTİM SİSTEMİ

Öğrencilik yıllarında matematik derslerinin tek düze anlatılmasından sıkılan, klasik yöntemlerin verimsiz olduğunu fark eden Detay Hoca, öğrencilerin matematikten korkmamalarını, matematik öğrenirken sıkılmamalarını sağlayan, eğlenerek matematik öğrenecekleri bir yöntem bulmayı kendine amaç edindi.

Detay Hoca, bu amaç doğrultusunda öğrendiği eğitim yöntemlerini sentezleyerek “Detay Hoca eğitim sistemi”ni oluşturdu. Bu sistem, genel olarak kolaylık, esneklik, görsellik, disiplin ve eğlence üzerine kuruludur. Tüm bunlar üzerinde yaptığı çalışmalar sonrasında, matematik ve geometri eğitiminde verimli bir yönteme ulaştı.

Matematik kolaylıkla öğrenilebilir.

Çağlar boyu matematiğin zor olduğuna dair bir inanış oluşmuştur. Onun zor görünmesine neden olan, matematiğin öğretilmesi/anlatılması için doğru yöntemin kullanılmamasıdır. Hepimiz, bir problemin doğru yöntemle öğretilmiş çözüm yolunu kullanırken bulmaca çözmenin zevkini almışızdır. Detay hoca, doğru yöntemler kullanarak matematikle ilgili önyargıyı kırıyor ve matematiğe yeni bir bakış getiriyor.

Disiplinli bir eğlence

Eğlence ve disiplin bir arada olur mu, demeyin. Detay hocanın disiplin ve eğlence arasında kurduğu dengeyle, olur. Detay hoca, gerektiğinde öğrenciyi zaman baskısıyla verimli çalıştırır, gerektiğinde eğlenceli bir sohbetle onu rahatlatır. Matematik öğrenmek, yoğun bir disiplin ama aynı zamanda öğrenmeye devam etmek için gereken enerjiyi toplamayı gerektirir. Ancak ikisi bir arada olduğunda başarıya ulaşılır. Detay hoca, sınav öncesi yaptığı eğlenceli aktiviteler ve kamplarda gerçekleştirdiği konu anlatımı ve soru çözümleriyle dinlenmiş bir beyne matematik yüklemektedir.

 

Çağımız iletişim ve teknoloji çağı

İletişim, iletişim, iletişim! Çağımızda iletişim çok önemli. Matematik öğretiminde de, öğrenciyi ve veliyi dinlemek, öğrencinin duygularının ve ihtiyaçlarının farkında olmak, onlarla eşgüdümlü çalışmak çok önemli. Eğer öğretmen, öğrenci ve veli el ele verirse başarı kaçınılmazdır.

Bu birliktelik teknoloji ile desteklenirse, daha verimli zaman kullanımı sağlanır ve bir soru çözecekken iki soru, iki soru çözecekken üç soru çözülür. Ne kadar soru, o kadar az hata değil mi?

Hem duyarak hem görerek

Dünya çoktan tüm duyulara hitap eden eğitimin daha iyi sonuçlar verdiğini kabul etmiş durumda. Detay hoca da, verdiği Görsel Öğrenim ve Hafıza Tekniğine Dayalı Matematik ve Geometri seminerlerinde derslerde nasıl mükemmel sonuçlar alındığını anlatıyor. Görselliği derslerinde etkin şekilde kullanan detay hoca, öğrencilerini başarıya ulaştırıyor.

Detay hocanın eğitim sistemi, başarıyı detaylı ele alıyor ve her parçasında ince eleyip sık dokuyor. Detaydaki başarı, bütünde öğrenciyi zirveye çıkarıyor.

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.